stroj produkující palivo podobné naftě.
S vynálezem jí pomáhal starší kolega. Vývoj a testování trvalo několik let. Nyní je však recyklační jednotka hotová a spokojená inženýrka si dala svůj vynález patentovat." />

Přístroj, který z plastu vyrábí palivo

1. února 2014
foto

Umíte si představit, že si z plastového odpadu vyrobíte palivo? Přesně to se podařilo mladé Indce Chitře Thiyagarajanové, která vynalezla revoluční stroj produkující palivo podobné naftě.


S vynálezem jí pomáhal starší kolega. Vývoj a testování trvalo několik let. Nyní je však recyklační jednotka hotová a spokojená inženýrka si dala svůj vynález patentovat."Komise zkoumala můj vynález dvě měsíce, a pak uznala, že mohu dostat patent. V srpnu byl schváleni", popisuje Chitra svůj úspěšný projekt.


"Je za tím výzkum, práce v terénu a mnoho úprav. Několikrát jsem pomohl, ale veškerá zásluha patří ji", komentuje 80letý profesor Sundaram, který působil na univerzitě v Bombaji.


Jeden kilogram plastového odpadu vyprodukuje 800 mililitrů nafty. Na trhu jsou dvě varianty - jedna, do které se vejde 5 kilogramů a druhá s kapacitou 25 kilogramů.


Video k tématu zde:


 

Převzato od: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2719-revolucni-pristroj-ktery-z-plastoveho-odpadu-vyrabi-naftu

zobrazeno 760x
0 komentářů
DALŠÍ ČLÁNKY Z TÉTO KATEGORIE
Vidím to jinak
© 2013 www.vidimtojinak.cz - všechna práva vyhrazena

Licence Creative Commons

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci
Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported
web & design: 25 promotion