Bitcoin se nezadržitelně řítí k hranici sto dolarů

1. dubna 2013
foto

Nová internetová měna nabývá na síle! To co ještě před časem nepovažovala EU ani americká centrální banka za hodno komentáře, dnes překvapuje ekonomy celého světa. Ještě před rokem stál jeden Bitcoin zhruba 4 dolary, nyní se pohybuje kolem 90 dolarů a stále roste!Při porovnání obou čísel dostaneme opravdu zajímavý výsledek (nárůst o neuvěřitelných 2 180 %). To je v celku dost na to, že se jedná o internetovou měnu, kterou ještě před rokem skoro nikdo neznal. Pro zajímavost, dnes je v oběhu téměř 11 000 000 Bitcoinů.


Co může následovat pokud Bitcoin trhne stodolarovou metu?


Bitcoin se nezadržitelně řítí ke hranici sto dolarů. Otázkou však zůstává co se stane jakmile této hranice dosáhne. Na internetových diskuzích se můžete setkat s mnoha názory. Někteří tvrdí, že se z Bitcoinu stane respektovaná měna, tzv. „měna budoucnosti,“ jiní že přijde velká korekce.


Zamysleme se nad tím, co bylo v posledních týdnech hlavním motorem růstu ceny Bitcoinu. Jednoznačně to byl vliv médií, který v tomto případě sehrál nemalou roli. Nikdy se o Bitcoinu tolik nepsalo, jako právě v posledním měsíci (za poslední měsíc cena Bitcoinu vzrostla o cca 150 %). Jestliže Bitcoin překoná hranici 100 dolarů, přinese mu to další publicitu a to by mohl být důvod dalšího růstu. Mimochodem růst Bitcoinu přibližně kopíroval rozsah tweetů o něm na sociální síti Twitter.Převzato od: http://www.easyinvest.cz/bitcoin-se-nezadrzitelne-riti-k-hranici-sto-dolaru-co-bude-nasledovat-pokud-ji-prekona/

zobrazeno 1124x
0 komentářů
DALŠÍ ČLÁNKY Z TÉTO KATEGORIE
Vidím to jinak
© 2013 www.vidimtojinak.cz - všechna práva vyhrazena

Licence Creative Commons

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci
Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported
web & design: 25 promotion